25 lut 2015

Wideo recenzja i zasady gry Neuroshima Hex! 3.0 # 68


Neuroshima Hex to strategiczno-taktyczna gra planszowa autorstwa Michała Oracza oparta o grę fabularną Neuroshima, wydana została przez Wydawnictwo Portal w 2005 roku. Rozgrywka (dla 2-4 graczy) polega na prowadzeniu wybranej armii do zwycięstwa poprzez obronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. Na początku gry każdy ze Sztabów posiada 20 punktów Wytrzymałości. Jeśli podczas przebiegu gry Sztab straci ostatni, dwudziesty punkt Wytrzymałości, zostaje zniszczony, a dany gracz odpada – oznacza to automatyczne zwycięstwo jego przeciwnika. Jeśli w trakcie gry żaden ze Sztabów nie został doszczętnie zniszczony, gracze porównują aktualną Wytrzymałość swoich Sztabów. Ten z graczy, którego Sztab otrzymał najmniej zniszczeń (ma największą Wytrzymałość) wygrał grę. W 2007 roku Neuroshima Hex otrzymała nagrodę Polska Gra Roku. Na świecie ukazała się w edycjach: angielskiej, francuskiej, włoskiej, niemieckiej. W tym roku ukaże się edycja rosyjska oraz chińska.
2013 roku ukazała się nowa edycja Neuroshima Hex 3.0 i to własnie ta edycja będzie przedmiotem mojej wideo recenzji.

Zasady gryRecenzja gryPodziękowanie dla wydawnictwa PortalGames, które przekazało grę do Płockiego Klubu Gier Planszowych. Jako patron medialny zapraszam do eliminacji, które odbywają się w całym kraju, mają miejsce podczas turniejów organizowanych podczas zlotów fanów gier planszowych lub organizowanych przez specjalistyczne sklepy z grami.

W ramach mistrzostw zaplanowanych jest ponad 50 turniejów kwalifikacyjnych. Finał Mistrzostw odbędzie się w grudniu w Gliwicach. Nagrodą główną jest 1000 złotych oraz nagrody rzeczowe. Na wszystkich uczestników turniejów eliminacji czekają nagrody rzeczowe w postaci unikatowych żetonów i kart do gry - zestawy unikalnych nagród zostały przygotowane specjalnie na potrzeby Mistrzostw. Plan najbliższych turniejów można znaleźć na stronie internetowej Mistrzostw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

No i co nic nie piszesz? Zostaw słowo komentarza !!!