9 sie 2016

Rozpoczęcie konkursu Gra Roku 2016 - kto wygra w tym roku?

5 sierpnia rozpoczęły się się prace kapituły kolejnej edycji nagrody planszowej Gry Roku 2016.
Gra roku to nagroda, której celem jest wyłonienie spośród nich najlepszych pozycji, aby je promować i w ten sposób stymulować podnoszenie jakości gier, z którymi się spotykamy. A, że liczba wydawanych planszówek w Polsce jest naprawdę pokaźna, tego typu wyróżnienia mogą być dla graczy wskazówką jakimi tytułami warto się zainteresować.


Na oficjalnej stronie konkursu znajdziecie lista zakwalifikowanych tytułów. Spośród ich pokaźnej liczby kapituła wybierać będzie te, które przejdą do drugiego etapu. Drugi etap to kolejna selekcja. Trzeci pozwoli wyłonić najlepszą z najlepszych. A dokładniej dwie najlepsze, gdyż nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: Gra Roku oraz Zaawansowana Gra Roku.
Planszolandia ma także swój skromy udział  w pracach  kapituły. Podobnie jak rok temu zostałem członkiem grona Jury. W konkursie jest 128 gier nominowanych do Gry Roku i 39  w kategorii Zaawansowana Gra Roku. Za tydzień start pierwszego etapu.
Pełną listę gier oraz więcej informacji o Grze Roku można znaleźć na stronie www.PlanszowaGraRoku.pl. Całej Kapitule życzymy wytrwałości w pracach, które potrwają do listopada, kiedy to podczas festiwalu GRAMY zostaną ogłoszeni zwycięzcy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

No i co nic nie piszesz? Zostaw słowo komentarza !!!