17 sty 2017

Wideo recenzja gry Wyrocznia Delficka - gra strategiczna #95

Ostatnia gra mistrza Stefana Felda Wyroczna Delficka to kolejna wariacja na kościach. Tym razem autor zrobił wyraźny skręt w stronę klimatu stawiając na grę strategiczną w oparciu o mitologię grecką. Choć jeden raz Zeus - grecki bóg piorunów i nieba - jest w dobrym humorze. Postanowił zaprosić na Olimp śmiertelnika, który dowiedzie, że jest godny dostąpić tego zaszczytu. Aby wyłonić odpowiedniego kandydata, zorganizował zawody. Wyznaczył śmiałkom dwanaście arcytrudnych zadań polegających na wznoszeniu przepięknych posągów, zbudowaniu zapierających dech w piersiach kapliczek, składaniu wspaniałych darów oraz zgładzeniu straszliwych potworów.


 
Ten, kto zdoła dokonać tego jako pierwszy, zyska przychylność samego ojca bogów! Zupełnie nowym rozwiązaniem, którym zaskoczył wszystkich jest brak obecności punktów zwycięstwa. Za wykonywane w trakcie gry zadania dostajemy bonusy ułatwiające nam dalszą podróż, a wygrywa ten, który zrealizuje wszystkie misje jako pierwszy i dotrze do posągu Zeusa - pola startowego. Gra oprócz standardowej strategii staję się gra rywalizacyjną i swoistym wyścigiem, w którym gracze będę chcieli znaleźć znaleźć jak najszybszą drogę do realizacji zadań postawionych przez Zeusa.


Recenzja gry 
Zasady trochę się rozjechały po zmasterowaniu, nie wiem jaka jest przyczyna programu czy wydajności komputera. Pracuje, żeby jak najszybciej pojawiły się w jednym kawałku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

No i co nic nie piszesz? Zostaw słowo komentarza !!!